בלוק קל

אם כבר נתקלתם בחייכם במושג: בלוק קל, סביר להניח כי בדמיונכם ראיתם אבן גדולה ומלבנית, בצבע שנוטה לאפור או לבן, אשר נראית ושוקלת הרבה פחות מבלוק רגיל.

הסברה כי הבלוק הוא קטן מבחינת נפח ומשקלו הוא זעיר ולכן הוא גם אינו חזק אינה בהכרח נכונה. בלוק מסוג זה הוא אכן קל במשקלו ואוורירי מבחינת התרכובת והצורה שלו, אך יחד עם זאת מדובר בחומר בנייה עמיד ויציב מאד לצורכי בנייה. יותר מכך, העדיפות היום של הרבה מתכנני ומקימי מבנים היא לעשות שימוש בבלוק קל שאיכותו עולה מאד על מרכיבי בנייה אחרים.

בלוק קל ושמירה על הסביבה

הבלוק משמש כמרכיב בנייה מרכזי ולגיטימי, הוא עומד בתווי תקן מחמירים לאחר שבוצעו עליו בדיקות שונות של עמידות החומר. ללא בדיקות אלו, לא היה ניתן לעשות שימוש כה נפוץ בבלוק קל לצרכי בנייה. הבדיקות מאשרות את העובדה כי מדובר בחומר איכותי וטוב לבנייה.

בלוק מאגד בתוכו תכונות שונות שמאפשרות למעשה בנייה ירוקה. המטרה היא לבנות באמצעות בלוק קל, מה שיאפשר שמירה על הסביבה החיצונית. הדבר יאפשר למבנה, בתום עבודות ההקמה להיות כזה ששומר על הסביבה. בנוסף, הוא יהיה אפקטיבי ויעיל לדרי הבית בכל מה שנוגע לניצול משאבי הטבע החיצוניים, מבלי לפגוע בטבע עצמו באופן כולל. אחת התכונות הברורות של בלוק זה היא העובדה שהוא מבודד תרמי מצוין.

בכל מה שנוגע לבנייה ירוקה, קיימת חשיבות שהמבנה עצמו יצרך כמה שפחות משאבי אנרגיה שמגיעים מן הטבע ויצמצם את הנזק של השימוש בהם. בידוד תרמי מאפשר זאת בצורה המובהקת ביותר. במידה והמבנה שאתם שוהים בו מורכב מבלוק קל, כאשר הסביבה החיצונית תהיה חמה מבחינת אקלים, פנים המבנה יישאר קריר מאד בהשוואה למה שקורה בחוץ. כתוצאה מכך, תצרכו הרבה פחות חשמל לצרכי קירור חלל המבנה. משמע: צריכת חשמל פחותה יותר, היא צריכת אנרגיה פחותה יותר וכך ישנו צמצום בשימוש במשאבי הטבע והנזק שנגרם להם.

מעבר לעובדה הזו, צמצום בשימוש בחשמל אף מאפשר חיסכון כלכלי משמעותי לכיס שלכם. הבלוק יאפשר בידוד של המבנה גם מקור. בכל סביבה שבו ייעשה שימוש בבלוק קל להקמת מבנה, יעילותו תשפיע ותהיה דומיננטית.

בנייה בבלוק קל וחיזוק  המבנה

בנייה בבלוק קל מאפשרת בין השאר גם חוסר צורך בשימוש של הקמת קורות וחומרי בטון אחרים לחיזוק המבנה עצמו. מספיק כי ייעשה שימוש בבלוקים בלבד שמהווים את קירות המבנה, אך בו בעת משמשים כיסודות עצמם של המבנה ותורמים לחיזוק שלו בצורה משמעותית.

הבלוק יתרום לחיזוק המבנה לא פחות מכל מיני חומרים אחרים שמחזקים את יסודות הבניין וקירותיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים