דלתות פנים

דלתות פנים בביתעד כמה חשובות דלתות פנים איכותיות בבית? על זה יכול לענות כל אדם אשר מתגורר יחד עם אנשים נוספים בביתו. גם אם מדובר בשני אנשים בלבד, כמו בני זוג צעירים, להימצאות דלתות פנים ברמה גבוהה יש חשיבות עצומה. הן שומרות על הפרטיות ועל חלוקה נכונה של האזורים השונים בבית.

וילונות, מחיצות מחרוזים דקורטיביים או פתח בלבד הם חלק מהאלטרנטיבות הקיימות היום לדלתות הפנים בבתים פרטיים, אך ברוב המקרים לא יהיה תחליף לדלת איכותית. דלתות הפנים חייבות להיות איכותיות ומושקעות כמו דלתות הכניסה.

מהו באמת ההבדל בין דלתות פנים לדלתות כניסה?

ההבדל העיקרי בין דלתות כניסה לדלתות פנים הוא בעניין אחד: הביטחון. דלתות כניסה חייבות לשמור בראש ובראשונה על ביטחון הדיירים ולכן הן יהיו לרוב מאסיביות יותר ויכללו חומרים חזקים יותר.

דלתות פנים, לעומת זאת, יכולות להיות קלות משקל ועשויות חומרים שלא יצטרכו להתמודד עם פורצים או פגעי מזג אוויר. דלתות פנים צריכות להיות יפות, קלות לפתיחה וסגירה ובעלות מנגנון נעילה פשוט ככל האפשר.

כיצד דלתות פנים משפיעות על אופי הבית?

ראשית, ללא ספק הן קובעות חלק משמעותי מעיצוב הבית. הרי גם בדירה הקטנה ביותר, זו אשר כוללת חלל אחד בלבד (מה שמוגדר כחדר סטודיו) יש לפחות דלת פנים אחת, אל השירותים. ככל שמספר החדרים עולה, כך ישנן יותר ויותר דלתות פנים.

כך, דלת הפנים קובעת רבות לגבי המראה של הבית עצמו ותשפיע ללא ספק על האופי שלו: האם זה יהיה בית חמים וכפרי או מודרני וקר? האם הצבעים בו יהיו בעלי אותו גוון או שדווקא יהיה מדובר בבית צבעוני מאוד? למעשה, הכל תלוי בבעלי הנכס, שיכולים להחליט בשנייה אחת כיצד הדלת תיראה.

אך מלבד העיצוב, דלתות פנים משפיעות גם על התחושה בבית. למשל, דלתות מאסיביות יחסית, אטומות לרעש, יוכלו כמובן לסייע בשמירה על פרטיות הנוכחים בחדר שמאחוריהן, אך מצד שני לגרום לבדידות ולניכור בתוך הבית.

אז כיצד לבחור את דלתות הפנים לבית?

לא מדובר בעניין פשוט. חשוב לאזן בין כל הגורמים, העיצוב, הפרטיות ותחושת השייכות, כך שאף אחד מהם לא ייפגע בצורה רצינית. אחת האפשרויות היעילות ביותר היא לבחור כמה סגנונות של דלתות כאלה, אחת לכל ייעוד.

כך לדוגמא, מומלץ להתקין דלתות פנים אטומות לרעש ומבודדות בחדרי המקלחת והשירותים. דלת פנים אשר מובילה אל המטבח או חדר השירות צריכה להיות קלה לפתיחה ופשוטה. בחדרי השינה חשוב לשמור על הפרטיות, אך לא להתקין דלת מאסיבית מידי.

המחיר קובע

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לשקול בעת הזמנת דלתות פנים, זה המחיר שלהן. מחיר דלתות פנים יכול להשתנות לכאן ולכן, בהתאם למפרט הדלת, חומר ממנו היא עשויה, גימור, גודל ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים