מחירון דלתות פנים

השורה התחתונה של כל מוצר היא המחיר שלו, אשר נקבע לאחר מערך שלם של חישובים מפורטים ושיקולים כלכליים מורכבים. כל מענה לצורך חריג, תוספת או גריעה במוצר עצמו או שינוי באופן האספקה שלו, מתומחרים בנפרד ולא תמיד מהווים חלק מן השורה התחתונה המדוברת.

על כן, כדי להמנע מהפתעות בלתי נעימות ומחריגות בלתי צפויות בתקציב שיפוץ הבית, עלינו להתייחס למחירי מחירון כאל שלב בתהליך הקניה. גם ברכישת דלתות פנים לבית ,עלינו לבחון את כל הגורמים המשפיעים על מחירון דלתות פנים, ובהתאם אליהם לבצע את הרכישה.

כיצד נקבעים מחירי דלתות פנים?

בפנטזיה, אנו מגיעים לחנות או מתבוננים בקטלוג, וכשעינינו נחות על הדלת שגורמת ללבנו להחסיר פעימה אנו פשוט רוכשים אותה.

במציאות, רובינו כפופים לאילוצים שונים, במיוחד כשמדובר בדלתות פנים. הסיבות לכך הן מגוונות, החל מגודל הפתח שבפתחו תותקן הדלת, וכלה בתפקידים שעל הדלת למלא.

מחירון דלתות פנים מאפשר לנו לבחון את המפרט המלא של הדלת עצמה, כמו גם פרמטרים נלווים. כך למשל, עלינו לבדוק האם המחיר כולל הרכבת משקוף או פירוק דלת ישנה, לצד אספקטים כגון כמות הדלתות הנדרשת לנו בהזמנה אחת.

כצרכנים נבונים עלינו לבחון את המקרה הפרטי שלנו, לערוך מפרט מדוייק של הצרכים האישיים הנוגעים לנו, ועל סמך הסיכום הזה לבדוק מחירונים. כעת, השורה התחתונה היא כבר לא המילה האחרונה.

מה צפוי בתחום הציפוי?

בניגוד למוצרים רבים אחרים, דלתות מורכבות ממפרט פנימי הכולל עלויות של חומרי גלם לצד הערכת כמות עבודה, ומפרט חיצוני הנוגע להתקנה. באופן טבעי, ככל שעלות חומר הגלם גבוהה יותר , כך מתייקרת גם הדלת עצמה.
כך למשל, סוג הציפוי העוטף את הדלת או השיטה בה בוצע, משפיעים על המחיר הסופי. חשיבותו של הציפוי אינה מוטלת בספק, שהרי הוא זה שבעצם אחראי על המראה של הדלת ועל האופן בו תישמר בעת שתשמש את בעליה לאורך שנים ארוכות.

בין הציפויים הנפוצים בשוק דלתות הפנים ניתן למנות את ציפוי הפורניר, הלמינציה, וציפוי הצבע.

ציפוי פורניר מורכב מקליפת עץ דקה במיוחד שעובייה אינו עולה על 3 מ"מ. תודות לציפוי זה ניתן להקנות לדלת הפנים מראה של דלת עץ מלא, במחיר נמוך בהרבה מן המחיר של זו האחרונה. לציפוי זה יש מספר מעלות משמעותיות, ביניהן משקלה הקל של הדלת המצופה פורניר לעומת דלת עץ מלא, וכן האפשרות להחליף ציפוי שנפגע באופן נקודתי במקום להחליף את הדלת כולה.

ציפוי הלמינציה הוא פלסטיק דק, המוצמד באמצעות חום או לחץ אל הדלת. מטבע הדברים, כשניתקל בדלת בציפוי למינציה במהלך חיפוש במחירון, נגלה כי מחירה נמוך מזו המצופה פורניר, וזאת משום הפערים בעלויות של פלסטיק מול עץ.

על דלתות מעוצבות משלמים יותר

פרמטרים נוספים המשפיעים על עלותה של הדלת נוגעים לעיצובה. במידה ונבחרו עבור הדלת פרזולים מיוחדים כגון ידיות מעוצבות או מנגנוני נעילה מגנטיים, מחירה של הדלת יעלה בהתאם.

אחד האספקטים המשפיעים על מחיר דלתות פנים הוא עיצובן מיוחד. וכך, גם אם יצוין מחיר עבור דלתות עץ בשילוב זכוכית, הרי שהוא עתיד להשתנות בהתאם לסוג הזכוכית. מחירה של זכוכית חלבית  נמוך ממחירה של זכוכית שנעשה בה הדפס באמצעות הזרקת חול. כל תוספת של פיתוחים או חריטות מהווים שורה נוספת במחירון, ומשפיעים על המחיר הסופי.

גורמים חיצוניים המשפיעים על מחירי הדלתות

במידה ואת משפצים את הבית או מצויים בתהליכי בניה, מומלץ להזמין מראש את הדלתות ולא לחכות לרגע האחרון, משום שיש לזכור כי אספקה מיידית מייקרת את ההזמנה.

בנוסף, עלות הדלת כפי שהיא מופיעה במחירון דלתות פנים, היא נפרדת מעלויות ההתקנה או המדידה. על מנת למנוע מפח נפש, יש להוסיף למחירה של הדלת גם את העלויות הכרוכות בהתקנתה. זאת ועוד: פירוקם של משקופים קיימים ופינויים, כרוכים בתשלום.

מענה לכל צורך

דלתות הפנים משמשות אותנו לצרכים שונים, החל מאלו הבסיסיים ביותר וכלה באלו המשדרגים את חיינו. בדיקה שטחית של מחירי דלתות פנים מעלה, כי מחירה של דלת אקוסטית שונה בתכלית ממחירה של דלת חסינת אש. גם סוגי הפתיחה מתנקזים לכדי שורה בסיכום המחיר הסופי, כך שמחירה של דלת נגללת מעץ, אינו מזכיר את מחירה של דלת הזזה מברזל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים