בלוקים מגבס

גבס הוא חומר בניה יחודי, המציע מגוון של אפשרויות עיצוב לצד תכונות תרמיות ואקוסטיות. בלוקים של גבס פותחים קשת רחבה של יתרונות בניה.

בין יבש לרטוב

בלוק העשוי מגבס
שנים של שימוש בגבס לצרכי בנייה, מוכיחות כי מדובר בחומר עמיד ואמין, בעל איכויות יוצאות דופן.

בלוקים גבס משמשים יותר ויותר לבנייה של מחיצות פנים קלות, המפרידות בין חדרים המתאפיינים ברמת לחות ורטיבות גבוהים לבין חללים יבשים.
בלוקים של גבס משלבים בנייה קלה מבלי להזניח את היתרונות של בנייה מאסיבית, תודות לפיתוח של שיטות חדשניות והתקדמות בתחום החומרים.

בשל הרכבם של בלוקים מגבס טבעי, ניחנו אלו האחרונים בנקבוביות ההופכות את החומר לחומר נושם, כלומר: כאשר תנאי הלחות גבוהים הקיר סופג אותה לתוכו, וכאשר תנאי הסביבה יבשים הוא פולט אותה. תכונה זו מקנה למחיצה שנבנתה איכויות של נוחות אקלימית, בשל מניעה מוחלטת של תופעת העיבוי.

לפיכך, מחיצות שנבנו בבלוקים גבס אינם מצריכים תוספת של איטום בקירות החלל הרטוב, היבט המפחית משמעותית את עלויות הבנייה ומקצר את משך זמן הבנייה.

כל אחד מן הבלוקים המצטרפים לכדי בניית מחיצה שלמה, עמיד בפני מים. עם זאת, במידה ויחול פיצוץ בצנרת העוברת בקיר, ניתן יהיה לזהות את מקור הפיצוץ בקלות, משום שכתם הרטיבות יתמקד במקום אחד. בשל כך, ניתן לסמוך על טיפול זריז במקרה של תקלה בתשתית, ללא טרחה והוצאות מיותרות.
אחת הסכנות בלחות היא ההספגות של המים דרך הטיח עד בלוק הבנייה, וכתוצאה מכך היחלשות של הבלוק. פגיעה בבלוקים משמעה היחלשות של המערכות המצויות בהם ולפיכך פגיעה באיכות חיי הדיירים.

בלוקים מגבס לבנייה קלה

תודות לתגובתם של בלוקים גבס לרמות שונות של לחות, נמנעים מפגעים רבים הנובעים כתוצאה מחשיפה ממושכת לרטיבות. בלוקים אלו הם פתרון קל ומהיר לבנייה של קירות פנימיים, החוסך את הצורך בחומרי איטום שונים. ניתן להדביק אריחים על גבי בלוקים מגבס באמצעות דבק אקרילי, מבלי להזדקק להכנות או לעזרים, היבט המוזיל עלויות ומקצר את זמני הבנייה.

בנוסף ליתרונות אלו, בלוקים גבס הינם בלתי דליקים, תכונה המקנה להם יתרון משמעותי בעת בניית קירות ומחיצות באזור המטבח. שיקול נוסף המטה את הכף לטובת שימוש בבלוקים מגבס, הוא האפשרות לבנות ללא חגורות וטיח, הודות לשטח הפנים האחיד של הבלוקים. שימוש בבלוקים מגבס אינו מהווה סכנת פגיעה בתשתיות קיימות, והרכבתו נוחה באופן מיוחד. לצד קלות ההרכבה, ידועים בלוקים גבס בחוזקם המכאני ובמאסה התרמית הגבוהה שלהם.

חסכוני. יעיל. ירוק

הבחירה להשתמש בבלוקים מגבס היא לא רק בחירה בבידוד תרמי גבוה, כי אם בחירה סביבתית ממעלה ראשונה.

בידוד תרמי יעיל הוא שיקול מכריע בעת בחירת חומרי הבנייה, במיוחד בארצנו החמה, שחודשי הקיץ הארוכים גוזלים משאבים רבים של אנרגיית חשמל בשל הצורך למזג. מחירי צריכת האנרגיה, לעומת זאת, עלו עלייה תלולה בשנה האחרונה, וצפויים לעלות בהמשך.

בלוקים מגבס תורמים לבידוד תרמי אפקטיבי, האחראי באופן ישיר לחסכון בחשמל ולצמצום פליטת מזהמים לאוויר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים