שימושיו של גבס בעולם המודרני

על המהפכה הירוקה בתחום הבנייה בארץ ועל הדרך בה גבס קשור לכך

העולם בו אנחנו חיים הוא בעל משאבים מוגבלים. המשאבים הטבעיים של העולם הולכים ואוזלים מדי יום בגלל שימוש מופרז בהם במדינות המתועשות וגם בגלל התחממות כדור הארץ. אחת הדרכים להקטין את התחממות כדור הארץ ואת המשאבים הטבעיים היא בנייה ירוקה. בנייה ירוקה היא בנייה שלוקחת בחשבון של המאפיינים של כל תוואי שטח כך שמשאבי הטבע בו, כמו למשל השמש, ינוצלו באופן טוב יותר. בין היתר, בנייה ירוקה כוללת בתוכה גם שימוש בחומרים אשר אינם מזיקים לסביבה, לדוגמה גבס. הגבס הוא חומר שקל מאוד לבנות אתו והוא לא דורש כריתה של יערות גשם – כמו שדורשת בנייה בעץ.

הוזלת מחירי הדור בארץ באמצעות בנייה ירוקה

מחקרים רבים מראים שמעבר בארץ לבנייה ירוקה יוכל להוזיל באופן משמעותי את מחירי הדיור בארץ, שכן בנייה באמצעות חומרים ירוקים (למשל גבס) היא לא רק זולה יותר, אלא גם מהירה יותר. קיצור משך תהליך הבנייה יהפוך את מחירי הדירות לזולים יותר משום שכך היצע הדירות בשוק יגדל, ועקב כך יגדיל את התחרות, וכאשר התחרות גבוהה בענף מסוים, העוסקי חייבים להגיע למקסימום תוצאות במינימום מחיר.

הרחבת בתים פרטיים באמצעות גבס

אחד היתרונות הגדולים ביותר של הבנייה בגבס הוא קלות הבנייה בו, במיוחד בחללים בנויים זה מכבר. העובדה הזו הופכת גבס לכלי המושלם לשיפוץ בתים מבלי הצורך להשקיע סכומי כסף גדולים. באמצעות השימוש בגבס ניתן ליצור מרחבים חדשים בבית, עוד חללי שינה (מה ששימושי מאוד במקרה של הרחבת המשפחה), ובקיצור – אפשר לעשות הכל ובמחיר לא גבוה.

על עיצוב ובנייה ירוקים ושיפור איכות החיים שלנו

עיצוב ובנייה ירוקים יכולים לשפר מאוד את איכות החיים שלנו. כאשר אנחנו בוחרים לבנות בבנייה קלה עם גבס את חדרי הילדים שלנו או את חדר השינה שלנו אנחנו יכולים לבנות את הבית שלנו באופן שיטיב עמנו. חדרים שבנויים מגבס הם חדרים שניתן לבודד אותם באופן איכותי מאוד כך שהבידוד של הבית יהיה מאוד איכותי ממש כמו קיר בטון. כאשר אנחנו בונים את הבית שלנו אנחנו צריכים לקחת בחשבון את העלות של הבנייה. העלות של בנייה קלה היא זולה יותר מצד אחד ומצד שני ניתן לבנות אותה תוך מספר שבועות או ימים.

הגבס החדש

לפני מספר שנים, בנייה בגבס הייתה בעייתית מאוד. החומר היה חלש, מעלה עובש, מתבלה ועוד, ולכן לא הרבה אנשים בחרו להשתמש בו (יש שיאמרו כי בצדק). כיום המצב שונה. מאוד שונה. כיום, החומר המכונה גבס הוא חומר מתקדם אשר ניתן לעשות בו מגוון שימושים: בעוד שפעם לאחר זמן מסוים היה מתחיל גבס להעלות עובש, כיום ניתן לבנות עמו חדרי אמבטיה ללא חשש. בנוסף להתפתחות הרבה בתחום טכנולוגית הגבס, יש לציין כי מחירי הגב בירידה מתמדת. מדובר בחומר זול מאוד ביחס לחומרי בנייה אחרים הזמינים כיום לשימושים דומים

גבס

קיר גבס