תקרות גבס ועיצוב יצירתי של חללים

אם אנו מחליטים לשפץ את הבית, מקום טוב להתחיל בו הוא התקרה. למרות שאף אחד לא מסתכל ישר על התקרה, תקרות ייחודיות שמתוכננות היטב, ימשכו בדיוק את תשומת הלב המספיקה, מבלי להעפיל על שאר החדר. כאשר בוחרים תקרות, תקרת גבס יכולה להוות בחירה נהדרת. תקרות גבס הינן נוחות לעיצוב, קלות, יפות מאוד ולא יקרות מדי. כאשר בוחרים בתקרה מגבס, ניתן לעצב אותה בהמון דרכים, לקבל אותה בהמון צבעים ולא לשם המון כסף.

האם ניתן לבנות תקרות עגולות מגבס?

למעשה מגבס ניתן לבנות גם תקרות עגולות. אם אנחנו רוצים לעצב את גג הבית שלנו בצורה של כיפה או לבנות אותו כך שיהיה בו צורות עגולות – גבס הוא חומר מושלם גם לשם כך. תקרות גבס עגולות הן תקרות שקל מאוד לבנות אותן ובנייה זו עדיפה על פני בנייה של תקרות עגולות מבטון או מעץ. כאשר בונים תקרה עגולה צריך לשים לב שהיא תהיה חזקה ומאוזנת כך שהיא תוכל לתמוך בקירות ולא להיות בסכנת קריסה.

תקרות גבס

תקרות גבס

על עיצוב יצירתי של תקרות לחדרי ילדים מגבס

עיצוב יצירתי של תקרות יכול להתאים במיוחד לחדרי ילדים. כאשר אנחנו רוצים לעצב חדר ילדים באופן יצירתי אנחנו יכולים לבחור לבנות בו תקרת גבס איכותית. תקרות גבס יכולות לאפשר לנו לבנות בחדרי ילדים תקרות בצורה של חיות או בצורה של ירח וכוכבים. הגבס הוא חומר גמיש והעבודה אתו מאוד נוחה. כל מה שצריך לעשות כאשר עובדים עם גבס ובונים ממנו תקרה הוא להקפיד על תכנון נכון וייחודי שיתאים לחלל בו אנחנו בונים ולתנאים שיש בו.

למה חשוב להשקיע בעיצוב התקרה מבחינה אסתטית ובטיחותית?

אחד הדברים שהכי חשוב להשקיע בהם כאשר בונים תקרות גבס הוא העיצוב האסתטי של התקרה. ככל שהתקרה תהיה יותר אסתטית כך העיצוב שלה יהיה ייחודי יותר והיא תתרום יותר למראה הכללי של החדר. חשוב מאוד לוודא שהבנייה של התקרה היא גם בטיחותית מאוד. בנייה לא נכונה של התקרה יכולה להעמיד אותה בסכנת קריסה שיכולה לסכן את מי שנמצא בחדר. אנחנו יכולים לבחור לבנות את התקרה כך שהיא תהיה גם אסתטית מאוד וגם מאוד בטיחותית.

על עיצובים שונים של תקרות גבס ושיפור האקוסטיקה של החלל

עיצובים שונים של תקרות גבס בכל חדר מחדרי הבית שלנו יכולות להפוך את הבית שלנו לבית שיש בו המון תוכן ויצירתיות. כאשר אנחנו מעצבים את התקרה בחדרי הבית חשוב לשים לב גם לכך שהתקרה תהיה אקוסטית. תקרה אקוסטית היא תקרה שהצלילים בה נשמעים טוב ולא כרעש. בכל חדר חשוב שתהיה אקוסטיקה טובה. האקוסטיקה חשובה במיוחד בחללים שיש בהם הרבה מאוד אנשים. כך למשל כאשר אנחנו רוצים לשפץ את התקרה של בית הקפה שלנו או של אולם ספורט חשוב מאוד לשים לאקוסטיקה שלה ולהקפיד עליה במהלך הבנייה. בסופו של דבר כאשר אנחנו רוצים לבנות תקרה עלינו לשים לב למספר גורמים רב. עלינו לשים לב קודם כל לבטיחות של התקרה ולאקוסטיקה שלה אבל חשוב שלא נשכח לשים לב גם לעיצוב האסתטי והיצירתי שלה.