מהו BTI ומהם יתרונותיו?

נושא הבידוד של גגות הוא נושא חשוב מאוד. גג לא מבודד הוא גג שיכולים להיות בו מפגעים היגייניים שונים כמו למשל הופעה של חולדות או נחשים וחדירה של מי גשם לתוך הבית. גג שלא מבודדים אותו יכול להפוך את הבית למקום שיש בו חום רב ואבק כאשר מזג האוויר חם ולמקום שיש בו רוח פרצים וקור כאשר מזג האוויר קריר יותר. אחד הפתרונות הטובים ביותר לבידוד של גגות ושל מבנים הוא BTI. ה- BTI זה למעשה בידוד תרמי משולב לגגות של בתים. בידוד זה מורכב מיריעות רב שכבתיות של סיבים בעלי גמישות. אחת השכבות של היריעות מורכבת מבד פוליאסטר בעוד יריעות אחרות מורכבות מחסמי קרינה רפלקטיביים. יריעות אלו הן הפתרון המתקדם ביותר לבידוד ואיטום של גגות רעפים וגגות שונים.

למה חשוב להקפיד על בידוד גגות של מבנים?roof-1140785_960_720

חשוב מאוד להקפיד על בידוד גגות של מבנים. כאשר לא מקפידים על בידוד של גגות של מבנים המגורים והשהייה במבנה יכולים להיות מאוד לא נעימים עד בלתי נסבלים. שמירה על בידוד איכותי של הגג מאפשרת ליהנות מטמפרטורה נעימה יותר בחלל. כיום יש הרבה מאוד אפשרויות איטום שונות כולל יריעות BTI איכותית. כאשר אנחנו אוטמים את הגג חשוב לפנות לבעל מקצוע איכותי שימליץ לנו מהי הדרך הטובה ביותר לבודד את הגג ואיזה סוג בידוד הכי מתאים לו. בידוד שיכול להתאים לגגות בטון לא יתאים בהכרח לגגות העשויים מגבס.

הוראות זהירות לבידוד גגות באמצעות BTI

כאשר מבודדים גג באמצעות BTI יש מספר הוראות זהירות ובטיחות חשובות שיש לשים לב אליהם. הדבר שהכי חשוב להקפיד עליו הוא שיריעות הבידוד לא יבואו במגע ישיר עם חוטי חשמל חשופים, ארונות חיבור לחשמל או חיבורים לחשמל. חשוב להקפיד שהיריעות לא יבואו במגע גם עם דוד לחימום המים או עם גנרטור. השילוב של היריעות בעלות החסמים הרפלקטיביים של הקרינה עם גופי שחשופים לקרינה ולא חוסמים אותה יכולה להוביל למצב של התלקחות ושריפה. התלקחות ושריפה יכולות לצאת מהר מאוד משליטה ולכן כדאי למנוע מהן לקרות.

האם ניתן לאטום כל גג בעזרת BTI?

באמצעות BTI ניתן לאטום כמעט את כל סוגי הגגות. ניתן לאטום באמצעות חומר זה גגות בטון, גגות גבס וגם גגות רעפים. איטום הגגות יכול לאפשר לנו לשפר את הבטיחות של המבנה. באמצעות יריעות מסוג זה ניתן לאטום גם מרתפים או עלויות גג באופן אפקטיבי מאוד. חשוב להקפיד שהאיטום יהיה לפי כללי הבטיחות ושהוא לא יגרום לסכנה של התלקחות לשריפה או לקצר חשמלי

איך בידוד הגג בבית שלנו ישפר את איכות החיים שלנו בו?

בידוד גג הבית שלנו באמצעות BTI יכול לשפר מאוד את איכות החיים בבית. איכות החיים בבית שלנו מורכבת מהמון מרכיבים שונים. איכות החיים שלנו יכולה להיפגע באופן משמעותי כאשר גג הבית שלנו לא אטום באופן מרבי. הקפדה על איטום איכותי של הגג תוכל להפוך את החיים בבית לבטוחים יותר. גג לא מבודד או לא אטום הוא גג שמזמין פתח לצרות של מזיקים שונים ושל פגעי מזג אוויר. שמירה על בטיחות הגג תהפוך את הבית שלנו לבית שרוב הסיכויים שלא יהיו בו חולדות או נחשים או יונים. כאשר נשקיע בבידוד הגג של הבית שלנו נעלה את הערך הכספי שלו ונהפוך אותו לבית יוקרתי יותר מבחינה כלכלית.