כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות

המכסה פעמים רבות הוא החלק החשוב ביותר במוצר, הכיסוי שהוא נותן, הביטחון שהוא מעניק וההגנה שהוא מספק כל אלו משמעותיים מאוד וחשובים להצלחתו של המוצר בו אנו משתמשים. הבית אינו חריג במובן זה כאשר המכסה במקרה זה הוא הגג, הגג של הבית הוא חלק מרכזי ויש לו משמעות עצומה על הגנת הבית ועל ההרגשה שלנו. כידוע לכל הבית הוא מבצרנו ואנו חייבים לעשות הכל בכדי לשמור עליו כראוי ולהגן עליו והגג הוא חלק מכך. השאלה היא כיצד נשפר את הגג ונשמור עליו ונדאג שיהיה ברמה הגבוהה ביותר ויתאים לביתנו. התשובה לכך היא פשוטה ביותר ונרחיב את היריעה עליה בשורות הבאות, מדובר על איטום גגות, איטום טוב יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר ואנו חייבים לדאוג לעשותו.

מהו למעשה איטום גגות?איטום גגות

מזג האוויר הישראלי ידוע לשמצה, החום בקיץ מעיק ובלתי נסבל וגורם לנו לסבל ניכר. לצד זאת החורף גם לא תמיד פשוט והטמפרטורות בעיקר בלילה יכולות להגיע לאזורים נמוכים מאוד ולהפריע את מנוחתנו. השאלה היא כיצד נתמודד עם פגעי מזג האוויר הללו, התשובה לכך היא כי כאשר מדובר בבתי רעפים ניתן לאטום את הגג וכך לטפל בפגעי מזג האוויר. האיטום דואג לשמור על הבית מפני החום ומוריד את הצורך במזגן לרמה נסבלת ששומרת על כספנו ומייעלת את שימוש האנרגיה שלנו. בחורף האיטום שומר על הבית מפני הקור ומוריד את הצורך להשתמש בחימום. כך יוצא כי איטום גגות מחזיק ביתרונות אדירים ומאפשר לנו להתנהל בחכמה בבית מבחינת ניצול האנרגיה שלו.

אילו עוד יתרונות איטום גגות מחזיק בחובו?

האיטום של הגג אינו טוב רק כנגד החום של הקיץ וכנגד הקור של החורף אלא גם טוב במיוחד כנגד נזילות מן הגג. כל משפחה מכירה את זה שבבית מתחילות נזילות כתוצאה מהגשם הרב ואיטום גגות זו הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיה זו. זהו יתרון עצום המאפשר לנו לדעת כי הגג והבית שלנו הם המוגנים ביותר וכי אין צורך לפחד מהסכנות שיש בחורף.

אילו שיטות איטום קיימות?

חשוב להבין כי שיטת האיטום מתאימה לגג הבית בו אנחנו עובדים. ישנן 3 שיטות איטום מרכזיות כשכל שיטה מתאימה יותר לגג אחר ובשביל זה צריך אנשי מקצוע שיסייעו לנו בעבודה ויחליטו על שיטת האיטום המתאימה ביותר. השיטה הראשונה והידועה ביותר לאיטום הגג היא זיפות. הזפת זולה יחסית ומכאן היא נפוצה מאוד, בשוק ישנן סוגים רבים של זפת איכותית ועלינו לבחור את המתאימה ביותר בשבילנו. חשוב לציין כי הזפת מתאימה לבתים ללא רעפים ולבנייני מגורים. שיטת האיטום השנייה שקיימת היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. בשיטה זו משתמשים בשתי שכבות של יריעות ומעליהן שמים אגרנט לבן שמגן על הבית מפני חום השמש. השיטה השלישית של איטום הגג היא איטום בהתזה. השיטה מזכירה איטום בזפת אך עשויה מחומרים שונים ועל כן אינה רעילה ואינה פולטת חומרים מסוכנים לחלל האוויר. חשוב מאוד לדעת שאם אטמנו את הגג בזפת אזי לא נוכל לאחר מכן לאטום אותו בשתי השיטות האחרות וכך גם ביחס לשתי השיטות האחרות. כל שיטה מונעת שימוש מהשיטה האחרת וחשוב מאוד לדעת זאת כאשר אנו בוחרים באיזה שיטה לבחור.

איטום גג הוא עולם ומלואו וישנן אין ספור יתרונות לדבר זה ועל כן הדבר מומלץ לכל אחד ואחד וכדאי מאוד לעשותו ולא משנה באיזה שיטה בוחרים העיקר שבוחרים.